Blog

5. Určovanie pohlavia a dospelosti

5. Určovanie pohlavia a dospelosti

Určenie pohlavia a dospelosti u skákaviek je jednou zo základných  a taktiež najdôležitejších tém pri chove. Na túto otázku by sa nemalo odpovedať len pri výbere chovných zvierat. Dokonca aj keď chováte len jedného pavúka, chcete vedieť, aké je to pohlavie a kedy dosiahlo dospelý vek. Tento článok Vám priblíži jednotlivé postupy pri určovaní pohlavia u bežne chovaných druhoch a taktiež ich znaky dospelosti..

4. Kŕmenie a starostlivosť- Jedlo a voda

4. Kŕmenie a starostlivosť- Jedlo a voda

Získajte podrobné informácie o výživových potrebách skákajúcich pavúkov, vrátane typov potravy, frekvencie kŕmenia a správnych techník starostlivosti. Vyvarujte  sa častým chybám vďaka radám, ktoré sú súčasťou nášho podrobného príspevku o kŕmení a starostlivosti.

2. Základné informácie - Biológia

2. Základné informácie - Biológia

Objavte zaujímavosti a všeobecné charakteristiky skákaviek, ich správanie a biológiu. Zistite, či je naozaj skákavka to pravé domáce zvieratko pre vás. Tieto základné informácie sú nevyhnutné k pochopeniu života a správania skákaviek, čiže by ich mal ovládať každý chovateľ, či už začínajúci alebo skúsený.

1. Najčastejšie otázky a odpovede !

1. Najčastejšie otázky a odpovede !

Ak uvažujete o obstaraní si skákavky, alebo ste už jej hrdým majiteľom, tento článok je pre vás! Mnohí z vás majú konkrétne otázky o skákavkách a ich chove predtým, ako si ich zaobstaráte. A keď si konečne nájdu cestu do vášho domova, prídu na rad otázky týkajúce sa správania, príjmu potravy a aktivity.  Aj z toho dôvodu sme sa rozhodli v tomto článku zverejniť odpovede na najčastejšie otázky, ktoré ste nám za posledných zopár mesiacov posielali.